Nobleza del Sur Eco Day 500 ml

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )
Objem: 500ml
Druh Oleje: olivový extra panenský
Původ: Španělsko
Region: Andalusie
Chuť: ovocná s výraznějšími náznaky hořkosti a pikantnosti
Aroma: bylinky, banány, zelená jablka

 

Dodavatel Olivum
Katalogové číslo 000531
Dostupnost Skladem 1 ks

489 Kč / ks vč. DPH

 • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

Španělská farma Nobleza del Sur se specializuje na výrobu prémiového extra panenského olivového oleje a BIO produkty Eco Night a Eco Day patří k naprosté špičce jejich produkce. Tento skvělý olivový olej je zabalen v atraktivní láhvi, jejíž hlavním motivem je včela, která opiluje olivové květy.

Prémiový extra panenský olivový olej Nobleza del Sur Eco Day je vylisován z oliv sklizených v říjnu. Říjen je měsíc, kdy olivy sklízejí jen farmáři, kteří cílí na špičkovou kvalitu. Olivy jsou již správně zralé, mají nejlepší chuť, obsahují nejvyšší podíl zdraví prospěšných látek jako jsou antioxidanty a vitamíny. Jedinou nevýhodou, ale podstatnou je, že neobsahují tolik oleje jako olivy sklízené v listopadu či prosinci. Pro výrobu 1 litru extra panenského olivového oleje Eco Day je potřeba 10 až 14 kilogramů oliv. Olivy se lisují do 4 hodin od utrhnutí, což má také velmi pozitivní vliv na kvalitu výsledného oleje a nízkou aciditu.


 

Chutě a vůně ECO DAY

Nobleza del Sur Eco Day je jedno druhový extra panenský olivový olej vyrobený z odrůdy Picual. Ta patří ve Španělsku k nejoblíbenějším odrůdám, protože má všestranné využití v kuchyni. Chuť je ovocná s výraznějšími náznaky hořkosti a pikantnosti. V aroma tohoto olivového oleje ucítíte bylinky, banány a zelené jablko.

Párování ECO DAY s jídlem

Jak již bylo uvedeno výše, jedná se o univerzální olivový olej, který ocení především milovníci výraznějších chutí. Je skvělý pro přípravu a dochucení:

 • zeleninových salátů
 • grilované zeleniny
 • ryb jako je losos, tuňák, makrela
 • bílého i červeného masa
 • pizzy
 • těstovin
 • rizota
 • krémových polévek
 • tvrdých sýru
 • omáček

Můžete vyzkoušet, pro nás Středoevropany netradiční kombinaci, tento olivový olej s čokoládovým dortíkem anebo čokoládovou zmrzlinou.

Medaile a ocenění Nobleza del Sur

Průvodce Flos Olei je něco jako Michelinský průvodce v olivovém světě. Odborná komise každoročně vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa. Farma Nobleza del Sur patří k naprosté špičce podle tohoto hodnocení. S 99 body ze 100 patří do první pětadvacítky nejlepších výrobců prémiového olivového oleje na světě.

Kromě Flos Olei porovnává paní Lola kvalitu svého oleje na domácích i dalších mezinárodních soutěžích. Nobleza del Sur každoročně získává medaile na těch nejprestižnějších mezinárodních akcích, jako je NYIOOC (New York International Olive Oil Competition) v New Yorku nebo Olive Japan.

Hodnocení v průvodcích a zlaté medaile jsou fajn, ale nejdůležitější jsou zákazníci. Jedinečný design lahví a skvělý olivový olej si dopřávají zákazníci nejen ve Španělsku, ale i ve Francii, Německu, Japonsku nebo v Koreji. Jsme rádi, že můžeme tuto luxusní pochoutku nabídnout i českým gurmánům.

 

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení