Dárkové balení prémiového extra panenského olivového oleje 2x350 ml – limitovaná edice Round Case

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )
Objem: 2x350ml
Druh Oleje: olivový extra panenský
Původ: Španělsko
Region: Jaén, Andalusie
Chuť: krémová, výraznější a pikantnější
Aroma: středně ovocné
  • Elegantní dárkové balení, barvené skleněné láhve
  • Extra panenské olivové oleje z první sklizně v říjnu
  • Olivové oleje s ovocnějším aroma
  • Ideální mix olivových chutí a aroma pro vaši kuchyni
Dodavatel Olivum
Katalogové číslo 000536
Dostupnost Skladem 2 ks

1 590 Kč / ks vč. DPH

  • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

Hledáte krásný a elegantní dárek pro ženu? Proč nezkusit prémiový olivový olej v luxusním balení? V kulaté, zlatými puntíky poseté, krabici najdete dvě ručně barvené skleněné láhve s motivy lučních květin. Právě tyto květiny rostou v olivových hájích rodinné farmy Nobleza del Sur. Byly inspirací majitelce farmy, která do svých olivových olejů otiskuje krásu rozmanitosti andaluské přírody. Limitovaná edice Round Case nestaví jen na líbivém designu balení, ale především na kvalitě ukryté uvnitř. Láhve obsahují olivový olej Arbequina Premium a Centenarium Premium, které patří k naprosté světové špičce.

Luxusní dárkové balení Nobleza del Sur Round Case

Kvalita a tradice Nobleza del Sur

Onou majitelkou je elegantní dáma, paní Lola Peñuelas-Sagra. V rukou rodiny Sagra je farma již dvanáct generací, její prapředek ji získal v roce 1640. Farma a olivové háje se nachází v severní Andalusii v regionu Jaén v povodí řeky Guadalimar. Ta zde vytváří velmi příznivé středomořské mikroklima. Tradice a generace kumulovaných zkušeností s pěstováním olivovníků a výrobou olivového oleje se odráží v kvalitě výsledného produktu. Značka je každoročně úspěšná na řadě světových výstav a sbírá medaile i na prestižních soutěžích jako je NYIOOC v New Yorku nebo Olive Japan. Možná vás zaujme, že náročný japonský trh je pro Nobleza del Sur jedním z nejdůležitějších. O nejlepších restauracích referuje Michelinský průvodce, ve světě prémiových olivových olejů je takovým průvodcem Flos Olei. Tento katalog vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa. Nobleza del Sur patří se svými 99 body ze 100 do první pětadvacítky nejlepších olivových olejů světa.

Co se skrývá v lahvích?

Arbequina Premium, jak název napovídá, je vyroben ze stejnojmenné odrůdy Arbequina. Ta je ve Španělsku velmi oblíbená. Arbequina Premium má jemnou chuť a výraznější ovocné aroma. Skvěle se hodí k přípravě a dochucení chuťově nepříliš výrazných jídel. Ideální je v kombinaci s různě tepelně upravenými rybami (grilování, smažení, vaření), ale je také vhodné k dochucení rybího carpaccia, krevet, chobotnice, měkkýšů a jiných mořských plodů. Tento extra panenský olivový olej můžete také použít k ochucení zeleninových salátů nebo různých omáček. V našich zeměpisných šířkách není běžné kombinovat olivový olej se sladkým, ale vyzkoušejte i s ovocným salátem nebo dezertem.

Elegantní dárkové balní Nobleza del Sur First Harvest a First Harvest Deluxe

Centenarium Premium je oproti Arbequině chuťově výraznější, ale ponechává si také výraznější ovocné aroma. Je vyroben ze španělské odrůdy Picual. Je to prémiový olivový olej s širokým uplatněním v kuchyni. Můžete s ním připravovat bílé i červené maso, grilované ryby, zeleninové saláty, houbové a krémové polévky, těstoviny nebo rizoto. I tento extra panenský olivový olej je vhodný zkombinovat se sladkým. Zakápněte si Centenariem čokoládový dortík nebo čokoládovou zmrzlinu. Pokud hledáte inspiraci na vaření, podívejte se do naší sekce "Recepty s olivovým olejem".

Jak se vyrábí prémiové olivové oleje?

Naprostá většina prémiových olivových olejů ve Středomoří se vyrábí z říjnové sklizně. Olivy jsou v té době v nejlepší kondici. Olivové oleje vyrobené z říjnové sklizně mají výrazně menší výtěžnost, než olej vyráběný v listopadu nebo prosinci. Proto je cena prémiových olivových olejů vyšší než u běžné produkce. Odměnou za vyšší cenu je olivový olej plný zdraví prospěšných látek. Více o pozitivních účincích na lidský organismus se dozvíte v článku "Vliv olivového oleje na zdraví".

Španělská rodinná farma Nobleza del Sur v Andalusii

Olivy se setřepávají do sítí natažených pod stromy. Zpracování v mlýně probíhá do několika málo hodin. Rychlost je zde klíčová pro budoucí kvalitu, stejně tak čistota oliv. Olivy jsou zbaveny nečistot, jako je listí a větvičky, všechny poškozené plody jsou pečlivě vytřízeny. V mlýně se olivy rozemelou na pastu a v lise je pak lisován olej, který se čistí přes filtry. Následně se olej zbavuje vody v odstředivce a poté putuje do nerezových zásobníků, kde je uskladněn v ochranné atmosféře. Celý proces probíhá výhradně mechanicky při teplotě do 25 ֯C. Více o výrobě olivového oleje se dozvíte v samostatném článku „Výroba olivového oleje“.

Další zajímavosti o farmě Nobleza del Sur i nabídku dalších olejů si můžete prohlédnout na Rodinné farmy > Nobleza del Sur.

Medaile a ocenění Nobleza del Sur z mezinárodních soutěží

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení

Související produkty

Mohlo by se Vám líbit