Dárkové balení Fruits of our Land - (4 x 250 ml + pistácie)

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )
Objem: 4x250ml + pistácie
Druh Oleje: olivový extra panenský
Původ: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Arbequina - aroma: ovocné s vůní rajčat, čerstvě posekané trávy, artyčoků, jablek a banánů
Arbequina chuť:  jemná s nízkou pikantností
Picual - aroma: silné ovocné aroma s vůní zelených listů rajčat, zelených banánů
Picual - chuť: robustní, intenzivní chuť
Cornicabra - aroma: ovocné aroma s lehkou vůní mandlí, rukoly, jablka, čekanky
Cornicabra - chuť: silná chuť s vyšší hořkostí
Manzanilla - aroma: ovocné aroma s vůní olivových listů, zelených banánů, zelených listů rajčat, čekanky a bazalky
Manzanilla - chuť: silná a výrazná chuť s vyšší hořkostí a značnou pikantností
Dodavatel Olivum
Katalogové číslo 000538
Dostupnost Skladem 2 ks

1 190 Kč / ks vč. DPH

 • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

Fruits of our Land je dárkové balení prémiových olivových olejů Casas de Hualdo. Luxusní dárková kazeta obsahuje 4 láhve olivového oleje a balení pistácií, které také rostou na této farmě.

 • Luxusní dárek prémiových olivových olejů nejvyšší kvality
 • Oleje jsou vyrobeny z říjnové sklizně oliv, kdy mají nejlepší chuť a obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek
 • Casas de Hualdo je španělská farma, která pravidelně sbírá ocenění na nejprestižnějších světových soutěžích

 Medaile a ocenění Casas de Hualdo

 • Arbequina – jemný olivový olej s ovocnou chutí ideální na ryby, drůbeží maso nebo zeleninu
 • Picual – výraznější olivový olej intenzivní chuti skvělý s pečeným masem, mastnými rybami, restovanou zeleninou
 • Cornicabra – silný a pikantní olivový olej perfektní s dušeným masem, těstovinami, rizoty, grilovanou zeleninou
 • Manzanilla – výrazný pikantní olej s vysokou hořkostí určený pro přípravu mastných ryb, omáček, těstovin, zeleninových lasagní, dušeného masa nebo čočky

   

Prémiové olivové v elegantní dárkové kazetě

Součástí tohoto elegantního balení jsou 4 láhve 250 ml prémiových extra panenských olivových olejů Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla a balení pistácií, které se na této farmě také pěstují.

Arbequina
 • Ovocné aroma s vůní rajčat, čerstvě posekané trávy, artyčoků, jablek a banánů
 • Jemná chuť s nízkou pikantností
 • Párujte se saláty, mořskými rybami, drůbežím masem, grilovanou zeleninou …
 • Acidita 0,14%, Polyfenoly 315 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Casas de Hualdo Arbequina

Ve Španělsku je častým snídaňovým jídlem opečený toust s rozdrcenými čerstvými rajčaty. Pro dochucení tohoto toustu je Arbequina ideální. Dále se skvěle hodí k dochucení listových salátů, grilované zeleniny jako jsou zelené fazolky, bílý chřest nebo dýně. Jemná chuť se dobře páruje s bílým rybím masem i drůbežím masem. Také můžete vyzkoušet s modrými i bílými sýry nebo dezerty. U tradičních španělských jídel se často používá do studené polévky salmorejo a gazpacho.

Picual
 • Silné ovocné aroma s vůní zelených listů rajčat, zelených banánů, s náznaky máty peprné
 • Robustní, intenzivní chuť
 • Párujte se zeleninovými saláty, restovanou zeleninou, čerstvým chřestem, lososem, tuňákem, pečeným masem, rizotem, …
 • Acidita 0,14%, Polyfenoly 587 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Casas de Hualdo Picual

Picual je skvělý v kombinaci se zeleninovými saláty, restovanou zeleninou, s čerstvým chřestem. Ideální je pro přípravu lososa, tuňáka, pečeného masa, plněných lilků, zelí a hub s česnekem. Také skvěle dochutí těstoviny, paellu, rizoto a další rýžové pokrmy. Vyzkoušejte s masovými kuličkami v kombinaci s rajčatovou omáčkou.

Cornicabra
 • Ovocné aroma s lehkou vůní mandlí, rukoly, jablka, čekanky
 • Silná chuť s vyšší hořkostí
 • Párujte s pečeným jehněčím, dušeným masem, zeleninovou pizzou, grilovanou zeleninou, salátem z řeřichy, těstovinami, rýžovými jídly
 • Acidita 0,16%, Polyfenoly 645 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Casas de Hualdo Cornicabra

Silná chuť Cornicabry je vhodná pro přípravu jídel s výraznou nebo kořenitou chutí. Tento extra panenský olivový olej je perfektní s pečeným jehněčím a s různými variacemi dušeného masa. Lžíce olivového oleje Cornicabra dochutí těstoviny, rizoto nebo zeleninovou pizzu. Také můžete vyzkoušet v kombinaci s grilovanou zeleninou jako je artyčok, lilek, cuketa nebo s listovými saláty výrazných chutí jako je řeřicha. Ve Španělsku se Cornicabra používá v kombinaci s tradičními pochoutkami jako je tapas, patatas bravas nebo pinchos morunos (vepřové nebo kuřecí kousky na špejli). Výrazné olivové oleje jsou skvělé také v kombinaci s čokoládovými dezerty.

Manzanilla
 • Ovocné aroma s vůní olivových listů, zelených banánů, zelených listů rajčat, čekanky a bazalky
 • Jemná měkká struktura, silná a výrazná chuť s vyšší hořkostí a značnou pikantností
 • Použijte na přípravu mastných ryb, omáček, těstovin, zeleninových lasagní, dušeného masa nebo čočky
 • Acidita 0,18%, Polyfenoly 752 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Casas de Hualdo Manzanilla

Výrazná pikantní chuť se dobře páruje s chuťově výraznějšími jídly. Manzanilla je perfektní pro přípravu mastných ryb jako je makrela, losos nebo také tuňák. Skvěle se hodí k přípravě omáček jako je boloňská omáčka, španělská omáčka (někdy uváděná jako hnědá omáčka - angl. brown sauce) nebo pro přípravu pesta. U těstovin vyniká především se zeleninovými lasagnemi nebo s raviolami a ricottou. Můžete také vyzkoušet v kombinaci s luštěninami, především s vařenou čočkou. Ve Španělsku se kombinuje s místním oblíbeným jídlem Cocido madrileño (Madrilenian guláš), což je tradiční guláš na bázi cizrny, zeleniny a masa. Ideální jídlo pro zimní období.

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Medaile a ocenění získaných Casas de Hualdo

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si podle chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení

Související produkty

Mohlo by se Vám líbit