Casitas de Hualdo 250 ml – olivový olej pro děti

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )
Objem: 250ml
Druh Oleje: olivový extra panenský
Původ: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Chuť: V ústech je hedvábný s tóny zelené trávy a avokáda, převládají zralé tóny jablek a banánů
Aroma: čerstvé, lehké, s jemnými tóny rajčete a zralého ovoce

Jemný olivový olej vyladěný pro děti, kde je potlačena pikantnost. Silné ovocné aroma s vůní zelených banánů, posečené trávy, avokáda a artyčoků. Vhodný k použití již od prvních příkrmů.

Dodavatel Olivum
Katalogové číslo 000534
Dostupnost Skladem 2 ks

225 Kč / ks vč. DPH

  • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

  • Měkká a aromatická chuť navržená speciálně pro děti pro dobrý růst a osvojení zdravých stravovacích návyků
  • Aroma je čerstvé, lehké, s jemnými tóny rajčete a zralého ovoce
  • V ústech je hedvábný s tóny zelené trávy a avokáda, převládají zralé tóny jablek a banánů
  • Párujte s pečenou rybou, kuřecím masem, zeleninovým pyré a jídly na bázi rajčat

Medaile z nejprestižnějších světových soutěží každoročně potvrzují špičkovou kvalitu olejů Casas de Hualdo

  • Kvalitu olivových olejů Casas de Hualdo potvrzuje každoroční zisk řady ocenění a medailí
  • Olej je z říjnové sklizně, kdy olivy dávají chuťově nejlepší olej s největším podílem zdraví prospěšných látek
  • Acidita 0,17%, Polyfenoly 293 mg/kg, kupáž odrůd

Chuť a vůně Casitas de Hualdo

Převládá jemné ovocné aroma a hedvábná chuť s lehkými náznaky vůně a chutě zelených banánů, čerstvě posečené trávy, avokáda a artyčoků. Olivový olej obsahuje celou řadu prospěšných látek pro lidský organismus. Dětem ovšem často nechutná, a tak v Casas de Hualdo vyladili olivový olej speciálně pro mlsné dětské jazýčky.  Jedná se o kupáž několika olivových odrůd, aby bylo dosaženo měkké a lehce jemné aromatické chuti, byla potlačena typická pikantnost a hořkost. Pravidelná konzumace prémiového olivového oleje by měla děti podpořit v dobrém růstu a také jim osvojit zdravé stravovací návyky.

Mapa chutí a vůní prémiového olivového oleje Casitas de Hualdo

Párování Casitas de Hualdo s jídlem

Ideální je začít snídaní. Ve Španělsku je tradičním snídaňovým jídlem opečený toust, potřený drcenými rajčaty a zakápnutý olivovým olejem. Lehce dochutí rajčatový salát nebo i jiné zeleninové saláty, pečenou rybu, kuřecí maso, zeleninové pyré, humus nebo guacamole. Můžete vyzkoušet Casitas de Hualdo s plátky pomeranče a čerstvým sýrem. Z tradičních španělských jídel můžete použít pro přípravu gazpacha nebo rajčatového koláče.

Casitas de Hualdo - olivový olej pro děti

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Casas de Hualdo získává každoročně celou řadu ocenění a medailí na prestižních mezinárodních soutěžích

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si podle chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení

Související produkty

Mohlo by se Vám líbit