Casas de Hualdo Ecológico 500 ml – BIO prémiový extra panenský olivový olej

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )
Objem: 500ml
Druh Oleje: olivový extra panenský
Původ: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Chuť: zpočátku sladká a hedvábná a po chvíli se objeví hořké a kořeněné chutě střední intenzity
Aroma: ovocné s vůní rajčat, rukoly, čekanky, avokáda, mandlí, a zelené trávy, přičemž převládají zralé tóny jablka a banánů

BIO olivový olej vyvážené chuti s vůní rajčat, čekanky, avokáda a mandlí, který je skvělý s rýžovými jídly, králičím masem, smaženou chobotnicí nebo saláty s rajčaty a ořechy.

 

Dodavatel Olivum
Katalogové číslo 000533
Dostupnost Skladem 2 ks

349 Kč / ks vč. DPH

  • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

BIO olivový olej vyvážené chuti s vůní rajčat, čekanky, avokáda a mandlí, který je skvělý s rýžovými jídly, králičím masem, smaženou chobotnicí nebo saláty s rajčaty a ořechy.

  • BIO olivový olej
  • Zpočátku je chuť sladká a hedvábná a po chvíli se objeví hořké a kořeněné chutě střední intenzity.
  • Provoněné aroma rajčat, rukoly, čekanky, avokáda, mandlí, a zelené trávy, přičemž převládají zralé tóny jablka a banánů.
  • Párujte s rýžovými jídly, králíkem, smaženou chobotnicí, se saláty s rajčaty nebo ořechy, nebo s masem připravovaným na sladko
  • Špičková kvalita olejů Casas de Hualdo je pravidelně potvrzována ziskem medailí z respektovaných světových soutěží

Chuť a vůně Casas de Hualdo Ecológico

Casas de Hueldo Ecológico se vyrábí z oliv pěstovaných okolo usedlosti v provincii Cuenca. Olivovníky rostou v extrémní nadmořské výšce 800 metrů. Ecológico je směsí organických odrůd Arbequina a Cornicabra a má dokonale vybalancovanou chuť mezi výrazným charakterem odrůdy Cornicabra a jemnou ovocností Arbequiny. Plné aroma se vyznačuje střední intenzitou s převahou ovocných tónu před hořkými a kořenitými. V aroma rozpoznáte vůni rajčat, rukoly, čekanky, avokáda, mandlí, banánů, zeleného jablka a zelené trávy. Chuť je na patře sladká a hedvábná a po chvíli se rozehraje hořká a kořeněná chuť střední intenzity.

Párování Casas de Hualdo Ecológico s jídlem

Casas de Hualdo Ecológico je příjemný voňavý extra panenský olivový olej s dlouho doznívající chutí. Je skvělý k dochucení rukoly, rajčatových salátů případně zeleninových salátů s ořechy. Podtrhne chuť rizota a obecně rýžových jídel, králičího masa nebo smažené chobotnice. Vyzkoušejte s luštěninami nebo v kombinaci s masem připravovaným na sladko, třeba s krůtou plněnou rozinkami a kaštany.
 

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Casas de Hualdo získává každoročně celou řadu ocenění a medailí na prestižních mezinárodních soutěžích

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si podle chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení