(suché) Sylvánské Zelené | Vinařství Jaštík

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )

Objem: 0,75l, Podíl alkoholu: 14%

exotické ovoce jako liči a mango. Chuť koresponduje s vůní, exotické ovoce doplňuje šťavnatá kyselinka. Středně dlouhá dochuť. Takový trošku netypický Sylván.

Katalogové číslo 000204
Dostupnost Skladem 3 ks

180 Kč / ks vč. DPH

  • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

Vinařství: Jaštík
Objem: 0,75l,
cukr 3,0 g/l, kyselina 6,2 g/l, alkohol 14%
Odrůda: Rakouské bílé a Tramín červený
 

Zpracování: Ruční sklizeň, hrozny sklízeny v kvalitě výběru z bobulí. Víno kvasilo a zrálo v nerezu, 5 měsíců na jemných kalech.

Senzorické hodnocení: Víno zlaté barvy. Ve vůni můžeme najít sušené banány, tóny limety ananasu a medu. V chuti je víno plné medové s vysokým extraktem a znatelným zbytkovým cukrem.

Solaris je PiWi odrůda, určená k výrobě bílých vín. Vytvořil ji Prof. Dr. Norbert Becker ve Freiburgu, tedy v Německu, roku 1975 křížením odrůd Merzling a Gm 6493. Dává vína plná, vysoké kvality, často s vysokým zbytkovým cukrem, s dostatečnou aciditou a s vysokým obsahem alkoholu. Ve vyšších kvalitách QmP (výběr z bobulí, slámová vína) je potom více ovocnější a květinový s velmi jemným muškátem. Jiné prameny uvádějí, že v chuti bývají tóny připomínajícími ananas a lískový oříšek. Je vhodná do cuvée s méně cukernatými mošty odrůd Ryzlink rýnský či Rulandské bílé.

 

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení

Související produkty

Mohlo by se Vám líbit