(sladké) Solaris Bobuláček | Vinařství Jaštík

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )

Objem: 0,5l, Podíl alkoholu: 12,5%

Ve vůni můžeme najít sušené banány, tóny limety ananasu a medu. V chuti je víno plné medové s vysokým extraktem a znatelným zbytkovým cukrem.

Katalogové číslo 000203
Dostupnost Skladem 6 ks

300 Kč / ks vč. DPH

  • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

Vinařství: Jaštík
Objem: 0,5l,
cukr 70,9 g/l, kyselina 6,9 g/l, alkohol 12,5%
Odrůda: PiWi
 

Zpracování: Ruční sklizeň, hrozny sklízeny v kvalitě výběru z bobulí. Víno kvasilo a zrálo v nerezu, 5 měsíců na jemných kalech.

Senzorické hodnocení: Víno zlaté barvy. Ve vůni můžeme najít sušené banány, tóny limety ananasu a medu. V chuti je víno plné medové s vysokým extraktem a znatelným zbytkovým cukrem.

Solaris je PiWi odrůda, určená k výrobě bílých vín. Vytvořil ji Prof. Dr. Norbert Becker ve Freiburgu, tedy v Německu, roku 1975 křížením odrůd Merzling a Gm 6493. Dává vína plná, vysoké kvality, často s vysokým zbytkovým cukrem, s dostatečnou aciditou a s vysokým obsahem alkoholu. Ve vyšších kvalitách QmP (výběr z bobulí, slámová vína) je potom více ovocnější a květinový s velmi jemným muškátem. Jiné prameny uvádějí, že v chuti bývají tóny připomínajícími ananas a lískový oříšek. Je vhodná do cuvée s méně cukernatými mošty odrůd Ryzlink rýnský či Rulandské bílé.

 

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení

Související produkty

Mohlo by se Vám líbit