(sladké) Savilon | Vinařství Jaštík

Hodnoceno 0 z 5 na základě 0 hodnocení zákazníků
( 0 )

Objem: 0,75l, Podíl alkoholu: 13%

 intenzivní květinově ovocná, převážně broskev. Chuť je jemná, ovocná a nižší kyselinka způsobuje že víno působí sladkým dojmem i když má pouze 1g zbytkového cukru.

Katalogové číslo 000204_764843
Dostupnost Skladem 5 ks
Dodací doba Do 5 dnů

150 Kč / ks vč. DPH

  • Doprava zdarma při objednávce nad 10000,- Kč

Vinařství: Jaštík
Objem: 0,75l,
cukr 1,0 g/l, kyselina 5,5 g/l, alkohol 13%
Odrůda: Piwi odrůda vyšlechtěná v České republice křížením odrůd „Rakiš“ (Villard blanc x Veltlínské červené rané) a „Merlan“ (Merlot x Seibel 13666)
 

Zpracování: Ruční sklizeň, víno kvasilo a zrálo v nerezu, 5 měsíců na jemných kalech.

Senzorické hodnocení: Víno zlatavé barvy. Ve vůni intenzivní květinově ovocná, převážně broskev. Chuť je jemná, ovocná a nižší kyselinka způsobuje že víno působí sladkým dojmem i když má pouze 1g zbytkového cukru.

Savilon (zkratka Sa) je Piwi odrůda vyšlechtěná v České republice křížením odrůd „Rakiš“ (Villard blanc x Veltlínské červené rané) a „Merlan“ (Merlot x Seibel 13666). Hrozny by měly být zpracovány reduktivní technologií. Odrůdová vína svým aroma připomínají vína odrůdy Sauvignon, vynikají plností, barva je výrazná, žlutá se zelenými reflexy až citrónově žlutá se zlatou jiskrou. Vůně extraktivní a široká. Při prvním nadechnutí vás pohltí květinové vůně, které postupně přechází do ovocných tónů. Dále jsou poznat medové vůně a velmi slabě i vanilka. Chuť je dlouhá s překvapivými kyselinkami. Predikátní vína jsou velmi kvalitní a mají předpoklady k delší archivaci. Savilon můžete podávat především jako aperitiv a k slavnostním příležitostem.

 

Probíhá načítání, čekejte prosím ...

Přidat hodnocení

Související produkty

Mohlo by se Vám líbit